Tartsd naprakészen Android fejlesztői tudásod és fejlessz hatékonyabban a Jetpack Compose használatának elsajátításával!
Mit nyújt a 12 hetes képzés?
Beleásod magad az Compose nyújtotta új lehetőségekbe, mint pl. Jetpack compose UI Tree, dinamikus komponensek, fájlkezelés, animációk, hálózati kommunikáció, többképernyős alkalmazások, stb. (részletes tematika lentebb)
Te magad is elkészíted több alkalmazás felhasználói felületét (saját projekt is lehet), ami akár referenciaként is szolgálhat majd a portfóliódban
A 10 hetes, több mint ⅔ részben gyakorlati képzést munka mellett végezheted, heti 8-12 óra saját időbeosztás szerinti elfoglaltságot igényel
Limitált férőhelynek köszönhetően a személyes fejlődésedet a képzés oktatója végigkíséri, bármikor kérdezhetsz tőle, rendszeresen konzultációs alkalmakat biztosít
Miért érdemes belevágnod?
2021-ben adták ki a Android Jetpack Compose keretrendszerének 1.0 verzióját, ami az elmúlt 10 évben megszokott UI fejlesztés módszertana helyett egy egyszerűbb és hatékonyabb megoldást biztosít.
Imperatív programozás helyett a deklaratív UI fejlesztést támogatja, vagyis nem lesz arra szükséged, hogy XML-ek írásával vagy Kotlinban objektumok definiálásával azt meghatároznod, hogy az adott UI hogyan kellene működjön, hanem elegendő lesz annyit megírnod (kizárólag Kotlin alapon működik), hogy hogyan kell kinézzen, a keretrendszer pedig automatikusan “kitalálja” az egyes UI elemekhez tartozó működést.
A Jetpack Compose vagy más néven Compose UI tehát egy UI felépítő keretrendszer, hasonlóan mint a React Native, Flutter vagy SwiftUI.
Gyorsabb iterációt, gyorsabb implementációt, könnyebb UI tesztelést tesz lehetővé, mindezt pedig kb fele annyi kódsorral.
Ha bővebben is érdekel a Jetpack Compose háttere és működése, egy korábbi webinárunk során egy konkrét projekten demozva mutattuk be előnyeit, melyet itt tudsz visszanézni >>
Kinek ajánlott?
Azok számára, akik szeretnék Android fejlesztői tudásukat naprakészen tartani és piacképes tudásra szert tenni ennek az új, modern eszköztárnak az elsajátításával.
Azoknak is szól, akik eddig autodidakta módon próbálgatták már a Jetpack Compose-t, de szeretnének megbízható forrásból, rendszerezett formában szert tenni egy átfogó tudásra.
Milyen tudásra teszel szert ezen a képzésen?
1: Alapok és bevezetés:
Jetpack Compose története, alapelvei, és a Compose definíciói.
Kotlin nyelvi elemek a Compose-hoz, mint a Lambdák és Composable függvények.
2: UI és elrendezések:
Alapvető UI elemek, elrendezések, és Modifiers.
Haladó Compose elrendezések és dinamikus Composable függvények.
3: Állapotkezelés és architektúra:
Állapotkezelés a Compose-ban, beleértve a theming-et és az állapotok kezelésének fejlettebb aspektusait.
MVVM architektúra és függőség injektálás (Dependency Injection) Hilt-tel.
4: Adatkezelés és tárolás:
Perzisztens tárolási elvek, Room és SharedPreferences integrációja.
Összetett alkalmazások fejlesztése Room-mal és Compose-zal.
5: UI dinamika és integráció:
Jetpack Compose életciklusa, animációk és ConstraintLayout használata.
Firebase és Retrofit integráció, összetett hálózati kommunikáció.
6. Deklaratív UI és Design rendszerek:
A deklaratív UI paradigma magyarázata, amely alapja a Compose megközelítésének.
Material Design integráció a Compose-zal, amely az alkalmazások vizuális megjelenését és felhasználói élményét javítja.
7. Komplex felhasználói felületek és könyvtárak:
Egyedi Compose UI kialakítása és népszerű Compose könyvtárak bemutatása.
Haladó UI koncepciók, mint a bonyolultabb listák kezelése, kibővíthető listaelemek, és Composables kombinálása.
8. Adaptív alkalmazások és tesztelés
Több képernyőméret támogatása, WearOS és Glance integráció.
Jetpack Compose UI tesztelése, akadálymentesség és teljesítményoptimalizálás.
A pontos és részletes képzés tematikát lejjebb görgetve találod.
Ki lesz mindebben oktatód és mentorod?
Dr Ekler Péter - Head of Future Technology @Zenitech, CTO @AutSoft, egyetemi docens @BME-VIK
Több mint 15 éves mobilfejlesztői tapasztalata mellett, évente átlagosan 250 diákot tanít mobilszoftver fejlesztésre. 6x kapott Aranyfokozatú kar kiváló oktatója és 2x Műegyetem kiváló oktatója címet, 2014-ben pedig elnyerte az Év Informatika Oktatója díjat is.
Nevéhez fűződik az egyetemi Android oktatás megalapozása Magyarországon, valamint az egyetlen Android-alapú szoftverfejlesztést oktató könyv is, amelyet társszerzőként jegyezhet.
Mik a képzés előkövetelményei?
Mivel a Jetpack Compose kizárólag Kotlin nyelven működik, így ennek átfogó ismeretére lesz szükséged a tanfolyam sikeres elvégzéséhez.
Amennyiben ebben még nem rendelkezel ismeretekkel, akkor ez esetben 2 külön szintről lehet indulni tudásszinttől függően:
Ha már máshonnan rendelkezel Android fejlesztői és Kotlin nyelven alapismeretekkel, akkor javasoljuk, hogy nézd át az utóbbi képzés tematikáját a fenti linken, ami alapján el tudod dönteni, hogy szükséges-e esetleg először azt elvégezned, mielőtt a Jetpack Compose-ba belevágsz.
Kedvezményes csomagajánlat:
Amennyiben szükséged lenne a fenti képzésekre és már most tudod, hogy jobban is elmélyednél az Android alkalmazásfejlesztésben, akkor átfogó tanulási útvonalakat lefedő, több tanfolyamot is magában foglaló Android képzési csomagunkat itt találod, amellyel több, mint 20%-ot megspórolhatsz.
Hogyan fogsz tanulni?
Interaktív digitális tananyag: a gyakorlati feladatok elvégzéséhez és a képzés sikeres teljesítéséhez szükséges tudást digitális tananyagok és vezetett kódolások formájában adjuk át, amelyeket saját időbeosztásod szerint, akár munka mellett is feldolgozhatod és egy évig korlátlan alkalommal visszanézheted.
Oktatói mentoring: a képzés ideje alatt az oktató folyamatosan a rendelkezésedre áll, bármikor kérdezhetsz tőle, ha elakadtál, és rendszeresen visszajelzést ad a feladataidra, fejlődésedet végigkíséri.
Konzultációk: valamennyi tanegység végén egy-egy élő konzultációs alkalmat is szervezünk, amikor élőben is felteheted kérdéseidet, közösen kiértékelhetitek és átbeszélhetitek a gyakorlás során elkészített projekteket, és tanulhattok egymás elakadásaiból is.
Limitált férőhely: a fent említett interakciók miatt képzéseinket korlátozott létszámmal indítjuk csak el, hogy biztosan jusson mindenkire ideje az oktatóknak.
Mikor indul a képzés és mennyibe kerül?
Képzés indulásának időpontja: 2024. május 21.
Képzés időtartama: 12 hetes tanfolyam
Részvételi díj: 175.000 Ft
Nem megfelelő ez az időpont?
Nézz körbe alábbi oldalon, hogy mikor indul legközelebb ez vagy a témában releváns képzés: Android képzések >>
Érdekel a képzés, de még előtte szeretnél többet megtudni az adott témáról?
Nézd vissza releváns webináriumainkat egy ingyenes mini-kurzus formájában, ahol meghívott szakértőinktől és a képzés oktatójától tudhatsz meg még többet a Jetpack Compose-ról ide kattintva >>
Ha a képzéssel, esetleg a fizetési módokkal vagy akár a kedvezményekkel kapcsolatban kérdésed lenne, keress minket bátran az info@cubixedu.com e-mail címen!
A változtatás jogát fenntartjuk.