Sajátítsd el a szükséges alapokat, hogy egy cloud-native, DevOps alapú projektbe gyorsabban és könnyebben tudj becsatlakozni!
Mit nyújt a képzés?
- Átfogó képet kapj, hogy milyen kihívásokkal kell szembenézni, amikor egy alkalmazást felhőbe kell kitelepíteni, és mi kell ahhoz, hogy egy alkalmazás cloud-native legyen
- Konkrét projekteken keresztül kapsz betekintést abba, milyen előnyei vannak a DevOps módszertannak
- Szemléltetésképpen konkrét technológiákat (pl. Kubernetes) használunk demonstratív célokkal, azonban a tanultak szinte minden konténerizált környezetben újrahasznosíthatók
- Kis kockázatvállalás mellett áshatod bele magad a felhő alapú fejlesztés világába, miközben megfelelő alapokat is szerzel, hogy utána belevághass további Cloud&DevOps képzéseinkbe
- Munka mellett végezheted, heti 8-12 óra saját időbeosztás szerinti elfoglaltságot igényel
- Limitált férőhelynek köszönhetően a személyes fejlődésedet az oktató végigkíséri, bármikor kérdezhetsz tőle, rendszeresen konzultációs alkalmakat biztosít
Miért érdemes belevágnod?
Sokáig az agilis módszertan volt a nagy megoldás arra, hogyan lehet minél gyorsabban és hatékonyabban fejleszteni - azonban ez még nem (maradéktalanul) adott megoldást arra, hogyan lehet minél gyakrabban, minél jobban automatizáltan release-ket végrehajtani (akár új funkcionalitás, akár hibajavítás miatt). Erre ad megoldást a DevOps módszertan, melynek velejárója, hogy valamilyen (akár privát, publikus, vagy hibrid) felhő-alapú konténerkörnyezetben történjen az alkalmazások futtatása. Ez pedig megköveteli azt, hogy az alkalmazások cloud-native-ek legyenek.
Egyre több fejlesztő dolgozik közvetlenül a felhővel, az IT-cégek két kézzel kapkodnak a felhőhöz értő szakemberek után, és rohamtempóban képzik az alkalmazottaikat a témában. Rövidesen nehezen lesz elképzelhető az átlagos fejlesztő élete a felhővel való alapos ismeretség nélkül, és ez egyre inkább igaz az IT-ban nem fejlesztőként dolgozókra is (legyen szó tesztelőről, termékmenedzserről vagy más döntéshozóról).
Kinek ajánlott?
Elsősorban üzleti alkalmazás fejlesztőknek szól, akiknek nincs tapasztalatuk a DevOps módszertanban és a hozzátartozó eszközökben, illetve nem használtak még egyáltalán, vagy nem saját maguk használták a felhőt az alkalmazásaik futtatására.
Másodsorban azonban bárkinek, akit érdekel a DevOps és a felhő a gyakorlatban, akár csak érdekesség gyanánt, akár kipróbálni egy DevOps alapú pályán mennyire tudja valaki magát elképzelni.
A cél, hogy megismerd a kihívásokat, amit a cloud-native jelent, illetve a DevOps ciklusnak ne csak a fejlesztői fele hasson ismerősen, hanem a túlsó oldalra is legalább egy rálátással lehessen rendelkezni.
Milyen tudásra teszel szert ezen a képzésen?
A következő témákban szerzel gyakorlati tapasztalatot:
- DevOps általánosságban: filozófia, mire jó, kihívások
- Felhő, cloud-native általánosságban: hogy működnek a felhők, mi a filozófia, mik a kihívások, típusaik
- Git verziókezelő használat: alapvető használat, hogyan érdemes, kapcsolódás a DevOps-hoz
- CI és CD fejlesztői szemmel: előnyei és mire való, integráció forráskód kezelő rendszerrel, automatizmus bemutatása, csomagkezelő rendszerek alapjai (GitHub Actions)
- Konténerizáció: filozófia, hogyan lehet, mikre kell figyelni, hogyan lehet jól csinálni, több konténer együttműködésének bemutatása (Docker és Docker Compose)
- Kubernetes alapok fejlesztői szemmel: miben tud többet a sima konténereknél, alapvető felépítése, mit hol találunk, stb
- Kustomize: környezetenkénti telepítők elszeparálása
- Helm: csomagkezelő rendszer, előnyei, saját csomag létrehozása és kitelepítése
- Logging: miért szükséges, megvalósítás az alkalmazásban, eszköz megismerése és kipróbálása
- Health checking: miért szükséges, megvalósítás az alkalmazásban
- Konfigurációkezelés: hogy érdemes erre gondolni, megvalósítás az alkalmazásban
- Metrikák: miért szükséges, megvalósítás az alkalmazásban, eszköz megismerése és kipróbálása
- Tracing: miért szükséges, megvalósítás az alkalmazásban, eszköz megismerése és kipróbálása
- Teljesítmény: felhőben mi változik, mikre kell odafigyelni, mit lehet tenni ennek érdekében
A pontos tematikát lent megtalálod.
Ki lesz mindebben oktatód és mentorod?
Csendes Dávid - Cloud-native Java fejlesztő @Alerant Zrt.
2019. óta foglalkozik Kubernetes-szel (azon belül is OpenShifttel és OKD-val), azóta számos nagyvállalati (pl. Magyar Posta) cloud-native alkalmazás onboarding támogatói dokumentációinak kidolgozását ő végezte vagy részt vett benne.
Az utóbbi években komplex alkalmazások felhőbe való kitelepítésének automatizálásában vállalt oroszlánszerepet.
Évek óta cloud-native szakmai rendezvények rendszeres előadója, főként microservice-ek optimalizálása és alkalmazások felhőbe beköltöztetése témakörében.
Red Hat Certified Specialist in OpenShift Application Development vizsgával is rendelkezik.
Mik a képzés előkövetelményei?
- Minimális tapasztalat alkalmazások fordításában / csomagolásában (például Maven használat)
- Alapszintű Linux ismeretek (parancssor használata, jogosultsági rendszer, alap operációs rendszer és hálózati ismeretek)
Továbbá előny:
- Valamilyen programnyelv alapszintű ismerete
- Részvétel bármilyen éles fejlesztői projekten (milyen egy projekt, milyen kihívásokkal lehet szembesülni nap mint nap, supportálási problémák)
- Előzetes ismeret bármilyen technológiával amit használni fogunk: Git, konténerizáció (Docker és/vagy Podman), Kubernetes (bármely disztribúciója)
Hogyan fogsz tanulni?
-
Interaktív digitális tananyag: a gyakorlati feladatok elvégzéséhez és a képzés sikeres teljesítéséhez szükséges tudást digitális tananyagok és vezetett kódolások formájában adjuk át, amelyeket saját időbeosztásod szerint, akár munka mellett is feldolgozhatod és egy évig korlátlan alkalommal visszanézheted.
-
Oktatói mentoring: a képzés ideje alatt az oktató folyamatosan a rendelkezésedre áll, bármikor kérdezhetsz tőle, ha elakadtál, és rendszeresen visszajelzést ad a feladataidra, fejlődésedet végigkíséri.
-
Konzultációk: valamennyi tanegység végén egy-egy élő konzultációs alkalmat is szervezünk, amikor élőben is felteheted kérdéseidet, közösen kiértékelhetitek és átbeszélhetitek a gyakorlás során elkészített projekteket, és tanulhattok egymás elakadásaiból is.
-
Limitált férőhely: a fent említett interakciók miatt képzéseinket korlátozott létszámmal indítjuk csak el, hogy biztosan jusson mindenkire ideje az oktatóknak.
Mikor indul a képzés és mennyibe kerül?
Ha érdekel a képzés két lehetőséged is van
1. Jelentkezel a képzésre
Ha eldöntötted, hogy jelentkezel a képzésre és szeretnéd biztosítani helyedet, nincs más teendőd, mint a ‘Beiratkozom’ gombra kattintva kitölteni a jelentkezési formot és kifizetni a képzés díját.
2. Kérdezel még a képzésről
Ha szívesen jelentkeznél, de úgy érzed még van néhány kérdés, amire nem találtad meg a választ, kattints az ‘Érdekel, de kérdeznék’ gombra és add meg elérhetőségedet! 48 órán belül felvesszük veled a kapcsolatot.
Nem megfelelő ez az időpont?
Nézz körbe az alábbi oldalon, hogy mikor indul legközelebb ez vagy a témában releváns képzés: CLOUD KÉPZÉSEK / DEVOPS KÉPZÉSEK
Vagy írj nekünk az info@cubixedu.com címre és értesítünk, amikor megvan már a következő csoportok időpontja!
Mit fontos még tudnod a fizetéssel kapcsolatban?
-
Utalásos fizetés: Amennyiben az online kártyás fizetés helyett utalással szeretnél fizetni, az sem jelent problémát, írj nekünk és ebben is segítünk.
-
Pénzvisszafizetési garancia: Biztosak vagyunk a képzés tartalmát és minőségét illetően, ezért a képzés indulásától 8 napig 100%-os pénzvisszafizetési garanciát vállalunk.
-
Számlázás: Online fizetésről automatikusan küldünk egy e-számlát, de ha céges számlát szeretnél igényelni vagy a céged finanszírozza a képzésedet, vedd fel velünk a kapcsolatot és segítünk ennek lebonyolításában.
-
Ajánlói kedvezmény: Ha valaki rád hivatkozik a beiratkozáskor, mindketten garantált 10% kedvezményt kaptok a képzés díjából. Ráadásul, ha többen is jelentkeznek hozzánk rajtad keresztül, minden egyes résztvevő után további 10-10% kedvezményt kapsz és nincs benne felső korlát! ;)
Belevágnál, de még előtte szeretnél többet megtudni az adott technológiáról, vagy kíváncsi vagy a képzés részletes tematikájára?
Nézd vissza releváns webináriumainkat, ahol meghívott szakértőinktől vagy akár a képzés oktatójától tudhatsz meg még többet az adott témáról: WEBINÁROK
Ha pedig inkább olvasnál a témában, akkor nézz körbe releváns blogbejegyzéseink között: TECH BLOG
Ha a képzéssel vagy webináriumokkal, esetleg a fizetési módokkal vagy akár a kedvezményekkel kapcsolatban kérdésed lenne, keress minket bátran az info@cubixedu.com e-mail címen!
A változtatás jogát fenntartjuk.