Ismerd meg a nem-relációs adatbázisok (NoSQL) működését, és tanulj meg Electron alapú alkalmazásokat készíteni a Redis és a MongoDB segítségével!
Mit nyújt a képzés?
Egy közös adatbázisokra épülő Electron alapú csevegő alkalmazást fogsz elkészíteni, mely szemléltetni képes az adatbázisok integrációját és főbb képességeit
Elsajátítod a NoSQL megközelítéseket és két konkrét nem-relációs adatbázis rendszer, a kulcs-értékpár-alapú Redis és a dokumentum-alapú MongoDB gyakorlati alkalmazását
A megszerzett gyakorlati tudás segítségedre lesz alkalmazásaid tervezése, és akár önálló konfigurációja és integrációja során is
Munka mellett végezheted, heti 8-12 óra saját időbeosztás szerinti elfoglaltságot igényel
Limitált férőhelynek köszönhetően a személyes fejlődésedet az oktató végigkíséri, bármikor kérdezhetsz tőle, rendszeresen konzultációs alkalmakat biztosít
Miért érdemes belevágnod?
Napjainkra egyre több új technológia jelenik meg, ami kiegészíti vagy akár kiváltja a régebbi, jól bevált, közismert megközelítéseket. Ilyen volt a nem-relációs, vagyis NoSQL adatbázisok és módszertanok megjelenése és elterjedése is.
Típusai között megjelentek a kulcs-értékpár alapú, a dokumentum-alapú, az oszlop-alapú vagy a gráf-alapú adatbázisok és konkrét implementációik, melyek szakítottak a hagyományos tábla alapú adatbázis megközelítésekkel.
A NoSQL alapú megoldások kiemelten támogatják az elosztott, skálázható és replikált működést, viszont tipikusan kevésbé támogatják az összetett lekérdezéseket és az ACID működést.
A Redis adatbázist használja többek között a Twitter és a Snapchat, míg a MongoDB adja a Forbes és a Toyota adatbázis szolgáltatását. Az Electron keretrendszer pedig számos népszerű alkalmazás alapját biztosítja, például a Discord, Teams, Skype stb.
Kinek ajánlott?
A képzés érdekes kitekintést nyújt azoknak, akik eddig csak tradicionális adatbázisokat használtak pl. SQL lekérdezésekkel és gyakran szembesültek az esetleges hátrányokkal, rugalmatlanságokkal.
Érdekes lehet azon fejlesztők számára is, akik szeretnék alkalmazni/átismételni HTML, CSS, JavaScript ismereteiket egy adatbázis alapú alkalmazás fejlesztése során.
Összetettebb rendszerfejlesztés esetén pedig lehetőség nyílik a megismertek integrálására a technológiai stackbe (pl. MEAN = MongoDB, Express.js, Angular/React és Node.js)
Azoknak is szól, akik eddig autodidakta módon tanultak, de most szeretnének megbízható forrásból, rendszerezett formában szert tenni egy magabiztos, gyakorlati tudásra.
Milyen tudásra teszel szert ezen a képzésen?
A tananyag erősen gyakorlatorientált, konkrét alkalmazások megírása közben ismered majd meg az ismertetett technológiák építőköveit.
A képzés eredményeképpen a következő dolgokat sajátítod el:
Nem-relációs adatbázisok elméleti alapok, hasonlóságok és különbségek
Redis bevezetés, parancsok, kipróbálás, telepítés
MongoDB bevezetés, parancsok, kipróbálás, telepítés
Csevegő alkalmazás fejlesztése
A pontos tematikát lent megtalálod.
Ki lesz mindebben oktatód és mentorod?
Sik Dávid - Oktató @BME-VIK, Database administrator @HFA, Okleveles mérnökinformatikus, Okleveles mérnöktanár
10+ éve oktat a BME Villamosmérnöki és Informatikai karán olyan tantárgyakat, mint pl. Digitális technika, Adatbáziskezelés, Szkript nyelvek, Mobil- és webes szoftverek, Üzleti intelligencia.
Több mint 5 éves adatbázis adminisztrátori tapasztalattal rendelkezik.
Mik a képzés előkövetelményei?
- Alapszintű angol nyelvtudás
- Alapszintű programozói és webes (HTML, CSS, JavaScript) ismeretek, illetve előnyt jelent bármilyen más nyelvben szerzett fejlesztői tapasztalat, vagy ha már tisztában vagy az adatok és táblázatok természetével.
Ha esetleg nem rendelkezel a fentiekkel, akkor sincs semmi gond, ez esetben a következő lehetőségeket ajánljuk figyelmedbe:
Hogyan fogsz tanulni?
Élő online oktatás: heti rendszerességű, virtuális tanteremben történő oktatás során a minimális elméleti részeket követően vezetett kódolások formájában fogsz közösen tanulni a többi résztvevővel.
Gyakorlatorientált oktatás: minden héten izgalmas gyakorló feladatokat kapsz majd, amelyek keretében már menetközben is konkrét alkalmazásokat fogsz megvalósítani.
Interaktív digitális tananyagok: a gyakorlati feladatok elvégzéséhez és a képzés sikeres teljesítéséhez szükséges tudást digitális tananyagok formájában is átadjuk, amelyeket saját időbeosztásod szerint, akár munka mellett is feldolgozhatod és egy évig korlátlan alkalommal visszanézheted.
Oktatói mentoring: a képzés ideje alatt az oktató folyamatosan a rendelkezésedre áll, bármikor kérdezhetsz tőle, ha elakadtál, és rendszeresen visszajelzést ad a feladataidra, fejlődésedet végigkíséri.
Konzultációk: minden oktatási alkalom elején élő konzultációs lehetőséget is biztosítunk, amikor szóban is felteheted kérdéseidet, közösen kiértékelhetitek és átbeszélhetitek a gyakorlás során elkészített projekteket, és tanulhattok egymás elakadásaiból is.
Limitált férőhely: a fent említett interakciók miatt képzéseinket korlátozott létszámmal indítjuk csak el, hogy biztosan jusson mindenkire ideje az oktatóknak.
Mikor indul a képzés és mennyibe kerül?
Ha korábban bármelyik mentorált TECH képzésünkön már részt vettél, akkor a jelen képzés díjának 20%-át elengedjük. Ez esetben írj nekünk az info@cubixedu.com címre!
Ha érdekel a képzés két lehetőséged is van
1. Jelentkezel a képzésre
Ha eldöntötted, hogy jelentkezel a képzésre és szeretnéd biztosítani helyedet, nincs más teendőd, mint a ‘Beiratkozom’ gombra kattintva kitölteni a jelentkezési formot és kifizetni a képzés díját.
2. Kérdezel még a képzésről
Ha szívesen jelentkeznél, de úgy érzed még van néhány kérdés, amire nem találtad meg a választ, kattints az ‘Érdekel, de kérdeznék’ gombra és add meg elérhetőségedet! 48 órán belül felvesszük veled a kapcsolatot.
Nem megfelelő ez az időpont?
Nézz körbe az alábbi oldalon, hogy mikor indul legközelebb ez vagy a témában releváns képzés: SQL/NoSQL KÉPZÉSEK
Vagy írj nekünk az info@cubixedu.com címre és értesítünk, amikor megvan már a következő csoportok időpontja!
Mit fontos még tudnod a fizetéssel kapcsolatban?
Utalásos fizetés: Amennyiben az online kártyás fizetés helyett utalással szeretnél fizetni, az sem jelent problémát, írj nekünk és ebben is segítünk.
Pénzvisszafizetési garancia: Biztosak vagyunk a képzés tartalmát és minőségét illetően, ezért a képzés indulásától 8 napig 100%-os pénzvisszafizetési garanciát vállalunk.
Számlázás: Online fizetésről automatikusan küldünk egy e-számlát, de ha céges számlát szeretnél igényelni vagy a céged finanszírozza a képzésedet, vedd fel velünk a kapcsolatot és segítünk ennek lebonyolításában.
Ajánlói kedvezmény: Ha valaki rád hivatkozik a beiratkozáskor, mindketten garantált 10% kedvezményt kaptok a képzés díjából. Ráadásul, ha többen is jelentkeznek hozzánk rajtad keresztül, minden egyes résztvevő után további 10-10% kedvezményt kapsz és nincs benne felső korlát! ;)
Belevágnál, de még előtte szeretnél többet megtudni az adott technológiáról, vagy kíváncsi vagy a képzés részletes tematikájára?
Nézd vissza releváns webináriumainkat, ahol meghívott szakértőinktől vagy akár a képzés oktatójától tudhatsz meg még többet az adott témáról: WEBINÁROK
Ha pedig inkább olvasnál a témában, akkor nézz körbe releváns blogbejegyzéseink között: TECH BLOG
Ha a képzéssel vagy webináriumokkal, esetleg a fizetési módokkal vagy akár a kedvezményekkel kapcsolatban kérdésed lenne, keress minket bátran az info@cubixedu.com e-mail címen!
A változtatás jogát fenntartjuk.