|
|
7. Géptan kurzus - Hidrosztatika, manométer egyensúly
A kurzus főiskolai- és egyetemi hallgatóknak szánt példamegoldó kurzus, ahol a gépészeti alapismereteken belül a hidrosztatika, manométer egyensúlyi egyenlet használatával ismerkedünk meg. A kurzus a jelenleg elérhető példatárakra és tematikákra épít a BME Gépészmérnöki kar Hidrodinamikai Rendszerek Tanszékének ingyenesen letölthető példatárát felhasználva (link: http://www.hds.bme.hu/letoltesek/targyak/BMEGEVGBG01/gma_peldatar.pdf)
A kurzus négy példát tartalmaz a példatárból:
■ 129. példa - a legalapvetőbb ismeret, a manométerek egyensúlyi egyenletének felírásával kezdjük ■ 132. példa - a megszerzett tudást használjuk azonnal egy szivattyú szívó- és nyomócsövére kötött manométer kitérés-számítására ■ 134. példa - alapismeretek a lopóról: ez is hidrosztatika ■ 153. példa - az eddigi legösszetettebb példa nagyon egyszerű végeredménnyel, aminek gyakorlati alkalmazásait is meg lehet találni folyók, patakok vízhozamának mérése során
A példamegoldás nélkülözhetetlen eszköze egy jó számológép, a videókban mindig arra törekedtem, hogy a jelenleg elérhető legjobb NEM programozható, NEM grafikus, szöveg tárolására NEM alkalmas modellt használjam, ami az első három videónál működött is, de az utolsó készítése előtt a gyártó beszüntette a licencelést, így típust kellett váltanom. Az új típusnak hatalmas előnye a listákkal való műveletek, így kárpótolni fog bennünket ez az új lehetőség, a részletek a 4. videóban! A beígért táblázatos kiértékelést a 4. kurzus alatt keressétek, annak ott volt a helye!
Ha úgy érzed, kevés az idő a vizsgáig, ZH-ig, nem akarsz magántanárt keresgélni, időt veszteni az utazással, a legjobb azt kérdezni, aki ott volt a vizsgapéldák megszületésekor!
Iratkozz be a kurzusra, mert 'Holnap ZH'!
-
1.Manométer egyensúlyi egyenlet felírása
-
1. lecke
129. példa
-
2.Manométer egyensúlyi egyenlet és hidrosztatika alkalmazások
-
2. lecke
132. példa
-
3. lecke
134. példa
-
4. lecke
153. példa