Ez a kurzus három téma ötvözeteként született meg.
1. Online kurzus készítése
2. Prezentácó készítése
3. Prezentációk előadása
A három kurzus teljes anyaga: 12,5 óra
A három kurzus leírása (az eredetiek felhasználásával)
Online kurzus készítés
Jó néhány kurzus közös készítése után döntöttem úgy, hogy megcsinálom az első sajátomat, ahol senkit sem veszek igénybe. Én validálok, én tervezek, én forgatok, én vágok, én készítek intro-t....na jó! az értékesítésben azért kérek egy kis segítséget majd.. Laikusként készítettem el, minden eszközt magam megtanulva, és éppen ezért hiteles az egész.
A tréning célja, hogy lehető legszélesebb eszköz tárat mutassak, ezért Videós felvételek, Prezi Videó, Képernyőfelvétel, Képernyő+Videó – mind-mind beépítésre kerültek.
A tréning 7 fejezetben mutatja be hogyan születik meg egy kurzus.
Felkészülés – azaz az eszközök beszerzése (a lehető legolcsóbban)
Validálás – megnézzük kell-e valakinek (és adjunk el előre)
Tervezés – megtervezzük a tartalmat
Rögzítés – felvesszük a tartalmat
Vágás – formázzuk és csinosítjuk
Értékesítés – eladjuk, kampányolunk
Élő tréningek – ha kell ezt megcsináljuk élőben
Őszinte leszek. Menet közben rájöttem mégis csak jó segítséget kérni. Akik tehát emelik a végeredményt:
Jobbágy Szabolcs, HR Training Solutions (Zoom, MS Teams)
Hadzopulosz Dimitrisz, Webuni (tervezés, vágás)
Ungvári Péter, Underground (eszközök, értékesítés, elő tréningek)
Bodor Ádám, Webuni (termékpiramis, kampánytervezés, Webuni Live)
És két bónusz interjú olyanoktól, akik már régi motorosok:
Szendrei Ádám
Mester Tamás
Prezentációk készítése
Mit tartalmaz a kurzus?
- A kurzusban lépésről lépésre megismerjük egy profi előadás megszületésének fogásait, az egyes vizuális eszközök hatékony kezelését
- Az tartalmi részben megtanuljuk azokat az alapelveket, melyek egy XXI. századi üzletielőadást jellemeznek Arisztotelésztől Gary Reynoldson át Nancy Duartéig
- A formai részben végigmegyünk az előadáskészítés lépésein, az első felkéréstől addig a pontig, amíg ki kell állnunk a főnökség elé
A kurzus markánsan két egységre osztható:
- Az első részben megtanuljuk összeszedni, fókuszálni és sorrendbe rakni az előadás tartalmát olyan módszerekkel, mint a mind-mapping vagy a hallgatói profil készítése. A tartalomstratégia a legerősebb alap egy jó előadáshoz. Itt végig PowerPoint nélkül dolgozunk, papíron, „offline” módszerekkel. Tapasztalatunk szerint a PowerPoint azonnali megnyitása (80%-ban ez történik a vállalati helyzetekben) éppen ezt a részt végzi ki azonnal.
- A második részben megismerjük az egyes vizuális eszközök (Flipchart, PowerPoint, Prezi) alkalmazásának legjobb tereit, majd nekivágunk a vizuális szabályok megismerésének. Részletesen végigvesszük a PowerPoint minden egyes elemének egzakt szabályait, kezdve a megfelelő betűtípus, betűméret, kiemeléstől a színek jelentésén és üzenetein át egészen a profi képek gyors megtalálásáig.
- A kurzus záró részében olyan gyakorlati tanácsokat, tippeket, trükköket kapsz, melyekkel gyorsabban, hatékonyabban és látványosabban tudsz vállalati prezentációkat készíteni.
Prezentációk előadása
A legzseniálisabban, szárnyaló, újszerű gondolat is nullát ér, ha nem tudjuk jól átadni. Céltudatosan, érdekesen, látványosan.
Dr. Németh Zoltán másfél évtized nagyvállalati tréneri tapasztalatát osztja meg ebben a videósorozatban. A kurzus klasszikusan három alappilléren nyugszik.
- TARTALOM: Hogyan kezdjünk neki a prezentációkészítésnek? Hogyan találjunk célt, üzeneteket? Mivel tehetjük érdekessé? Hogyan nyissunk és zárjunk hatásosan? Hogyan terentsek kapcsolatot a közönséggel? ….
- FORMA: Mikor melyik eszközt válasszuk? (Powerpoint, Flipchart, Élőbeszéd) Melyek a vizualizáció általános szabályai? Melyek a speciálisak? Milyen a jó kép és hol találom meg? Hogyan készítsünk jó ábrát? ….
- STÍLUS: Hogyan melegítsek be (hangom, mentálisan)? Milyen a hiteles testbeszéd? Mit tegyek a kezeimmel? Milyen a jó szemkontaktus?
Témavezetőnk szentül hisz benne: BÁRKI LEHET JÓ ELŐADÓ!
Ez csupán két tényező függvénye:
- A megfelelő technikák elsajátítása
- Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás
Erről szól ez a mesterkurzus.