HVG szemináriumok & konferenciákBiztosan tapasztalta már, hogy könnyebben talál jó megoldásokat, és tudatosabban hozhat megfelelő döntéseket, ha megbízható forrásból kap új ötleteket. Célunk, hogy ezen ötletek túlmutassanak a hagyományos gazdasági megközelítéseken, új kitörési pontokat és megoldási javaslatokat nyújtsanak minden hallgatónk számára.
A szemináriumainkon és konferenciáinkon túl, amelyek a gazdaság és menedzsment témájú köteteinkre, tematikus weboldalainkra, illetve a hozzájuk kapcsolódó szakmai kiadványainkra épülnek, most egy újabb csatornáját is elindítottunk tudásunk megosztásának, mégpedig online kurzusok formájában, itt a Webuni-n.
HVG oktatói csoport
|
|
Mikor kell felnőttképzési engedélyt szerezni?
Ma a cégek majdnem mindegyike felnőttképzőként is kénytelen működni, mivel a 2013. évi LXXVII. törvény előírja a belső képzésekre is a törvény hatálya alatti működést. Sokan nem tudják azonban, hogy amennyiben bármilyen EU-s vagy magyar forrás terhére akarnak képzést megvalósítani, akkor nem elegendő a bejelentés alapján szervezni a képzéseket, hanem külső képzések esetén, engedélyt is kell szerezni. Ez azt jelenti, hogy kritikusan fontos érteni, hogy mely cégnek, mely képzőnek kell felnőttképzési engedély is a bejelentés mellé.
Mikor érdemes felnőttképzési engedélyt szerezni?
Amennyiben pályázni akar egy cég, akkor két lehetősége van: vagy belső képzésnek minősíti a pályázati forrásból megvalósítandó képzést vagy külső képzővel köt szerződést a pályázati forrás megvalósítására. Ha az első megoldást választja, akkor az fktv hatálya alatt kell megszerveznie, felnőttképzési szerződést kell kötnie, adatot szolgáltatni és kezelni, és eleget tenni a tájékoztatási kötelezettségnek. Ha a második opciót választja, akkor a külső képzőnek az engedélye alapján fog folyni a képzés, és az adatszolgáltatásra a külső képző lesz kötelezett. Ezekhez még hozzáadódik a pályázati kiírásból fakadó esetleges többlet dokumentáció. Mielőtt pályázunk, ezeket alaposan át kell gondolni. Mindegyiknek megvannak a saját előnyei és hátrányai egyaránt. Ezeket fogja Horváth Miklós eismertetni a konferencián.
Mi az engedélyezési eljárás menete?
FAR felületen megindított eljárás hasonló a bejelentéshez, de sokkal szigorúbb nyilatkozatokat kell tenni, és gyakorlatilag egy jól működő képző intézmény alapjait kell letenni. Ez egy bonyolult eljárás, amelynek a leglényegesebb pontjait megmutatja az előadó a konferencián.
Engedélyezés és képzési pályázatok
Jelenleg tervezés alatt van néhány pályázati forrás, amelyeknek van oktatás és illetve tanácsadás lába is. Horváth Miklós be fogja mutatni a megvalósítható és megvalósítandó tevékenységeket, mire lehet forrást elnyerni, és hogy érdemes összeállítani a pályázatot. Az előadás második felében Madarász András pályázati tanácsadó beszél a KKv-kat és nagyvállalatokat érintő támogatásokról, mind az előző, mind a következő -2021-2027- Európai Uniós pénzügyi ciklusra vonatkozóan. Konkrét, elérhető visszaa és vissza nem térítendő pályázatok lesznek bemutatva, amelyeket beruházásokra, képzésekre, tanácsadásra lehet felhasználni. Továbbá végig veszzük, melyek az új pályázati ciklus legfontosabb technikai, adminisztratív változásai.
-
1.CÉGEK ÉS INTÉZMÉNYEK MINT FELNŐTTKÉPZŐK
-
1. lecke
CÉGEK ÉS INTÉZMÉNYEK MINT FELNŐTTKÉPZŐK engedélyezés és pályázás