|
|
Hogyan tedd pénzzé a tudásodat? | 2022.06.11. | 10:00 - 12:00
Imádsz segíteni másoknak, de nehezen kérsz pénzt a munkádért? Van egy állásod, ahol jól keresel, de hiányzol belőle te magad, és váltani akarsz? A saját termékeidet viszont rendre alulárazod, így nincs belőle elég bevételed?Szívvel-lélekkel dolgozol, mégsem keresel vele annyit, amennyit szeretnél? Szégyellnéd, ha a mostaninál több pénz keresnél? Forgatod az online tartalomgyártás “ingyen-malmát”, és kezdesz kifáradni benne? (A kimerülésig dolgozol azon, hogy másoknak segíts, de magaddal nem vagy ennyire együttérző?)
Ezen a workshopon megtanulod és beépíted az életedbe a pénzzel való bánásmód négy alapvető eszközét: 1. a pénzhez kötődő negatív hitrendszerek pozitív átírását, a pénzzel való mély barátság megalapozását 2. a pénz és a bűntudat szétválasztását 3. a minimálisan-életben maradó termék szemléletmódját 4. a tesztelés bátorságát, és hogy tanulva is kereshetsz pénzt 5. a skálázhatóságról való gondolkodást.
Így ezentúl több pénzt keresel azzal a munkával, amit szeretsz, amiben hiszel, és e rendszer fenntarthatósága miatt még több embernek segítesz.
Azok a hazai vállalkozások, amelyek tudásanyagot rendeznek struktúrába, és online értékesítik azt, még nem rendelkeznek évtizedes hagyományokkal, az online kurzus-biznisz itthon még gyerekcipőben jár. És ha az országunk történelmét nézem, azt is érzem, hogy maga az a polgári réteg is fiatal, amely a pénzről egészségesen, negatív, korlátozó hitrendszerek nélkül gondolkodik. Mind a művészvilágban, mind az értelmiség köreiben, mind a segítő szakmákban azok a mítoszok keringenek, hogy ott “az ember ne kérjen sok pénzt a munkájáért”: A segítő szakmákban - akár a kiégés árán is, de - segíteni kell másokon, a tanár, a tudós kutatva-tanítva áldozzon az oktatás vagy a megismerés oltárán, lehetőleg kevés pénzért, a művész meg csak legyen ösztönös zseni, álmodozzon és alkosson, ne foglalkozzon a számok és a pénz földi világával.
Én énekes-dalszerzőként illetve coach-tanárként mindezen mítosz átírásában érdekelt vagyok: ezért rengeteg tettem és teszek érte, egyéni és közösségi szinten. A fenti gondolatok természetesen nem igazak mindenkire, és mint minden általánosítás, egy kicsit sántítanak, mégis, úgy érzem, hogy ideje átírni ennek a rendszernek az alapjait- mégpedig önmagunkkal kezdve.
Képzeld el, hogy felkelsz, és egyből mosolyogsz, mert tudod, hogy ma is azt csinálod, amit szeretsz, és amivel segítesz másoknak. Megnézed a bankszámládat, és - mint a Tom és Jerry rajzfilmben a macskának - szinte kiugrik a szemed a helyéről: ilyen összeget még itt nem láttál leírva, és felfogod, ez tényleg a te pénzed! Öröm és büszkeség járja át a testedet: de jó, hogy meglépted azt a félelmetesen nagy ugrást, és ráléptél a saját utadra. Igen, megéri tanulni, megéri a rengeteg befektetett munka. Igen, már nem teher a saját bizniszed (el-)bírása, véreddé vált ez a radikális felelősségvállalás a munkádért, a csapatodért, a bevételeidért, a kiadásaidért, az idődért, az energiáiddal való gazdálkodásért, az eredményeidért.
Megveregeted a saját vállad: “üdv a felnőtt világban!” És elindulsz dolgozni, hogy ma is sok-sok más ember életét tedd jobbá a munkáddal.
-
1.Hogyan tedd pénzzé a tudásodat? - online workshop
-
1. lecke
Workshop