|
|
Matematika 1. osztály "FELIDÉZŐ"
Köszöntelek a matek kurzusaimon! Hogy áll a gyermeked a matekkal? Szereti vagy esetleg utálja? Ha az utóbbi az igaz válasz, annak csak az lehet az oka, hogy valahol elakadt. Elvesztette a fonalat, s mivel a matek tananyagokban minden egymásra épül, tehát az új tudásanyag feltételezi az előző biztos ismeretét, így ha egyszer porszem csúszik a gépezetbe, utána már nehéz újra felvenni a ritmust. Az is lehet, hogy csak annyiról van szó, hogy a te gyermekednek esetleg többször el kell mondani ugyanazt az ismeretet, hogy az alaposan rögzüljön. Szoktál neki segíteni otthon? Ha igen, akkor gyakran okoz fejtörést, hogyan is magyarázd, hogy biztosan megértse? Szembesültél már azzal a kifogásával, hogy "anya/apa, ezt a suliban teljesen máshogy magyarázza a tanárnéni/bácsi, így én ezt nem értem"?
Azt meg én tudom tapasztalatból, hogy valóban gyakran okoz jókora kavarodást a gyermek fejében az otthoni tanulás és gyakorlás, mert - bár segítő szándékból -, de mégsem úgy teszed, ahogy kellene. Ezért persze egyáltalán nem okolhatod magad, de ki tudod küszöbölni a jövőben. Hogyan? Mit szólnál egy bármikor előkapható, akárhányszor meghallgatható, megnézhető "házi segítséghez"? Valakihez, aki ahányszor csak kell, elmondja, megmutatja lépésről lépésre a különböző matematika problémákat, feladatokat. Hiszen elméleti ismeretek nélkül gyakorlat sincsen.
4 videosorozatból tudod kiválasztani a nektek valót. A sorozat a tanév során tanult alapismereteket, a teljes tananyag esszenciáját tartalmazza. Lehet, hogy célszerű az előző évfolyam anyagát is megvásárolnod, hogy biztosan stabil alapokra tudja építeni gyermeked az idei elsajátítandó ismereteket is. Ha 5. vagy 6. osztályos gyermekről van szó, és úgy látod, esetleg ő is érzi, vagy még kapott is olyan visszajelzést tanárától, hogy hiányosak az alapismeretei, akkor számára is mindenképp javaslom a 3. és 4. osztályos csomag megvásárlását.
Száz szónak is egy a vége: most megváltozhat a gyermeked viszonya a matek tanuláshoz, most végre olyan "fegyver" lesz a kezetekbe, ami valóban hatásos és célravezető. Jó tanulást és nagyon sok siker átélését kívánom!
-
1.1. osztály
-
1. lecke
1. A számok tulajdonságai (csoportosításuk különböző szempontok szerint, nagyságviszonyok)
-
2. lecke
2. Alapműveletek (összeadás és kivonás fogalma, a „szereplők” megnevezése, összefüggéseik)
-
3. lecke
3. Nyitott mondatok (egyenlőség, pótlás; művelet a nyitott mondatban; összes megoldás megkeresése)
-
4. lecke
4. Szöveges feladatok (megoldás lépései, összeadásra vezető szöveges feladat, kivonásra vezető szöveges feladat, fordított szövegezésű feladat)