Multibridge AkadémiaMagyar tulajdonú KKV. A MULTIVEZETŐ™ tulajdonosa. Saját fejlesztésű know how-ra építi a tevékenységét, amely mellett azonban használja a nemzetközileg ismert kompetenciamérési és kiválasztási módszereket is.
Minden szervezetben a legfontosabb értékteremtő a gondolkodó és tevékenykedő ember. A munkakör sikeres betöltéséhez hozzájárulnak hajlandósági, érzelmi alapú, szociális kompetenciák (soft skills).
A kompetenciák pedig mérhetők és – eltérő mértékben bár – de fejleszthetők. Minden fejlesztés és fejlődés alapja a szervezeti értékek és elvárások megfogalmazása. Az értékek eléréséhez vezetői akaratra és minőségi munkavégzésre van szükség. Minőségi munkavégzésre csak igényes, minőségi kompetenciákkal rendelkező munkavállaló képes. A tudatos fejlesztés eredményeként növekszik az egyén és a szervezet teljesítménye.
Online akadémiánkkal partnereink fejlesztését támogatjuk!
online oktatás
|
|
Tűz- és munkavédelmi oktatás
A kurzus célja, hogy a munkáltatók által kötelezően megtartandó tűz- és munkavédelmi oktatásokat kiváltsa az irodai munkát végzők esetében. A kurzus tartalmazza mindazon ismereteket, amelyekre az irodai munkát végzőknek szüksége van munkájuk végzéséhez. A kurzus sikeres teljesítését követően, névre szóló igazoló dokumentum kerül kiállításra.
A kurzus két fejezetből áll: az első fejezet a tűzvédelmi oktatást, a második a munkavédelmi oktatást tartalmazza. Előbbi csak egy, utóbbi két blokkra oszlik, amelyek közül az egyik az általános munkavédelmi ismereteket, a másik az irodai munkakörnyezettel kapcsolatos ismereteket tartalmazza. Mindhárom blokk teszttel zárul, amelyek sikeres kitöltése biztosítja, hogy a hallgató megértette és elsajátította az oktatási anyagot.
A tűzvédelmi oktatás fejezete magában foglalja mindazon témaköröket, amelyeket az oktatásnak tartalmaznia kell. Így kitér az általános tűzvédelmi szabályokra, a tűzjelzés módjára, a teendőkre tűz esetén, a tűzoltó eszközök használatára, valamint felhívja a figyelmet a munkahely speciális jellemzőinek lehetőségére, amelyek a helyi tűzvédelmi szabályzatban találhatók meg.
Az oktatási anyag először a munkavállaló tűzmegelőzési feladatait veszi sorra (jogi és tűzzel kapcsolatos ismeretek megszerzése, tűzvédelmi szabályok betartása), majd rátér a tűzoltással kapcsolatos feladatokra (tűzjelzés, riasztás, menekülés, tűzoltó eszközök használata, helyes oltóanyag megválasztás).
A munkavédelmi oktatás fejezet magában foglalja mindazon témaköröket, amelyeket az oktatásnak tartalmaznia kell. Így kitér a jogok-kötelezettségek témakörére, a foglalkoztatás feltételeire, a munkahelyek kialakításának alapkövetelményeire, a teendőkre baleset esetén, az elsősegélynyújtásra, a veszélyes anyagokra, a biztonsági jelekre, az egyéni védőeszközökre. A második blokk tartalmazza a kifejezetten irodai munkavégzésre vonatkozó ismereteket, mint pl. az irodai munkakörnyezettel, irodai munkaeszközökkel kapcsolatos tudnivalókat, az irodai munkára jellemző megterheléseket és az ellenük való védekezést.
-
1.Tűzvédelmi oktatás irodai munkát végzők részére
-
1. lecke
A tűzvédelem feladatai
-
2. lecke
Tűzvédelmi oktatás
-
3. lecke
Anyagok tűzveszélyessége, tűzveszélyességi osztály
-
4. lecke
Tűzjelzés, teendők tűz esetén
-
5. lecke
Égéselmélet, tűzoltó eszközök használata
-
6. lecke
Tűzriadó terv ismertető
-
7. lecke
Teszt
-
2.Munkavédelmi oktatás irodai munkát végzők részére
-
8. lecke
Munkavállalók és munkáltatók jogai és kötelességei
-
9. lecke
Munkavédelmi oktatás, orvosi alkalmassági
-
10. lecke
Teendők baleset esetén, elsősegélynyújtás
-
11. lecke
Veszélyes anyagok, biztonsági jelek, védőeszközök
-
12. lecke
Teszt
-
13. lecke
Irodai, képernyő előtti munka, szem- és látás
-
14. lecke
Az irodai munkakörnyezet kialakítása
-
15. lecke
Irodai munkaeszközök, berendezések
-
16. lecke
Megterhelések és az ellenük való védekezés
-
17. lecke
Teszt